Kategori
 Durumu
 İl
 İlçe
 Fiyat Aralığı  

 


MAİL GRUBU
DOVİZ KURLARI

HAVA DURUMU - İSTANBUL
İSTANBUL
 

 

 

 


     
  YUVAM  
   

Dünyanın en başarılı ressamlarından biri sayılıyordu ama içinde tuhaf bir sezgi yıllar sonra anımsanmasını sağlayacak en önemli yapıtını henüz yapamadığını söylüyordu. Karar verdi, " En güzel şey'in resmini yapacaktı. Günlerce düşünmesine karşın, kafasında tam olarak neyin resmini yapacağına ilişkin bir düşünce oluşmuyordu. Aradığını bulmak için dalgın dalgın yürüdüğü bir yolda, karşısına çıkan yaşlı adama sordu: " Dünyanın en güzel şeyinin resmini yapmak istiyorum ancak ne yapacağımı bilmiyorum. Bana yol gösterebilir misiniz? Dedi.

      Yaşlı adam ressama kendi düşüncesini söyledi: " Aradığını herhangi bir mabette, bir tanrı evinde bulabilirsin oğlum" dedi.

      Ressam yoluna devam etti. Az ileride nikah salonundan çıkmış balayına gitmek üzere olan bir çift gördü. Bu kez çiçeği burnunda geline aynı soruyu sordu:
      Sizce dünyanın en güzel şeyi nedir?
      Gelin eşinin gözlerinin içine sevgiyle bakarak yanıtladı ressamı: "Aşk" dedi. "Aşk, fakirliği zenginliğe, gözyaşlarını gülümsemeye döndürür. Azı çok yapar. Onsuz güzellik olmaz."
      Duyduğu bu iki ayrı açıklamayı düşünerek yoluna devam eden ressamın karşısına yorgun bir asker çıktı bu kez. Ressam aynı soruyu ona da sordu. Yüzünde yaşadığı ve gördüğü olaylardan derin izler taşıyan asker fazla düşünmeden yanıtladı ressamı:
      "Dünyanın en güzel şeyi barış, en çirkin şeyi ise savaştır" dedi. "Barışı bulduğun yerde güzelliği mutlaka bulursun."

        Sorusuna bulduğu yanıtlar ressamı rahatlatacağına daha da kederlendirdi.
"İnanç, Aşk ve Barış" nasıl çizilebilir, nasıl anlatılabilir? Evinin önüne geldi. Dalgın bir halde kapıyı açıp, içeri girdiğinde " Babacım" diye kendisine koşan çocuğunun gözünde inancı gördü ve Allah'a onu kendisine verdiği için teşekkür etti. "Hoş geldin" diyen eşinin gözleri aşkla aydınlanmıştı. Ve evinde, askerin sözünü ettiği barış ve huzur vardı.

      Hiç zaman kaybetmeden tuvalinin karşısına geçen ressam kısa bir süre sonra en güzel resmini tamamladı. Tablonun adı " YUVAM"dı.-------------------------------------------------------------------


Dünyadaki en önemli yer evimizdir.Bu yüzden evinizi seçerken profesyonellerle çalışın.


Topaloğlu Emlak Danışmanlık Ve Pazarlama

Arif Topaloğlu - Ozan Topaloğlu

 
  19.05.2009 4353'kez okunmuştur  

 
     
     
 

©2009 Web Tasarım KlaskurBilisim
Balabandere Caddesi Sabır Sokak  No: 46/1 İstinye / İSTANBUL
Tel: 0212 299 85 92 -  Fax : 0212 299 85 93   Cep: 0542 235 07 07